Διαστάσεις HUD

Πιλοτήρια για Οικιακή Χρήση<br>
Batteries Not Included !

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Διαστάσεις HUD

Δημοσίευση από Sugarmate »

Ψάχνω τις διαστάσεις του HUD του b52. Τόσο το τζάμι όσο και τις επικλινείς βάσεις που το συγκρατούν. Η γωνία που τοποθετείται νομίζω είναι 30 μοίρες, αν είμαι λάθος διορθώστε με.

Βρήκα δεξιά κι αριστερά κάποιες διαστάσεις στο Internet και στο viperpits αλλά πουθενά συγκεκριμένες τιμές, και θα ήθελα να διασταυρώσω τα λίγα στοιχεία που βρήκα.

Φυσικά τα θέλω για το κόκπιτ μου, τελικά λέω να βάλω ΚΑΙ hud, αν και έλεγα να το κάνω χωρίς HUD αρχικά. Βέβαια δε θα το κάνω λειτουργικό γιατί το εγχείρημα έχει πολλές δυσκολίες και κόστος (στο viperpits ακόμα ψάχνονται πώς να το κάνουν καλά) αλλά θα δώσει άλλον "αέρα" στο κόκπιτ, έστω και σκέτο.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Περιμένεις μέχρι τον Νοέμβριο φίλε μου.... :) :) :)

Στη γιορτή της αεροπορίας σκάσε με μεζούρα και παχύμετρα ΛΟΛ
e-HAF Admin
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Γιατί, υπάρχει περίπτωση να με αφήσουν να μπω στο κόκπιτ; Και πού θα βρω F-16 εδώ;
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Φυσικά θα σε αφήσουν. Αφού είσαι διαπιστευμένος Cockpit builder. :twisted: :twisted:

Σοβαρά τώρα εγώ στην θέση σου θα έβλεπα φωτογραφίες και θα έκανα τους υπολογισμούς μου με άλλα μετρήσιμα σημεία που ήδη μπορείς να μετρήσεις (μιας και δεν έχεις το real info)

πχ. μιας και μπορείς να μετρήσεις το ICP (Το έχεις φτιάξει ήδη), σε σχέση με αυτό ποίο είναι το πλάτος του; την αναλογία πλάτους/μήκους μετά κτλ.

Νομίζω ότι για αρχή καλά είναι μέχρι να μπεις στο cockpit. :)
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Ρώτα στο VPits, έχουν το real καμιά 10αριά άτομα, όλο και κάποιος θα σου απαντήσει.
Εικόνα
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Για αρχή ήδη έχω κάποιες διαστάσεις, απλά είναι του -Α και θέλω να τις διασταυρώσω. Από την άλλη, δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικό, μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές, απλά ρώτησα μπας και ήξερε κάποιος...

PS: Υπάρχει πραγματικά περίπτωση να σε αφήσουν να μπεις στο κόκπιτ, ή αυτά γινόταν μόνο παλιότερα;
Raphael
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 12:47
Τοποθεσία: Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Raphael »

Sugarmate έγραψε: PS: Υπάρχει πραγματικά περίπτωση να σε αφήσουν να μπεις στο κόκπιτ, ή αυτά γινόταν μόνο παλιότερα;
Βασικα εγω πριν απο κατι μηνες ειχα μπει στην σουδα...Οχι μονο εγω αλλα και καμια αλλα 100αρια ατομα. Τωρα δεν νομιζω να το απαγορευσανε κιολας.
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Sugarmate έγραψε: PS: Υπάρχει πραγματικά περίπτωση να σε αφήσουν να μπεις στο κόκπιτ, ή αυτά γινόταν μόνο παλιότερα;

Don't worry.. :twisted:
Εικόνα
aanikos
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: 20 Δεκ 2008, 17:25
Τοποθεσία: Aθήνα,Νέο Ηράκλειο

Δημοσίευση από aanikos »

Στο athens international σε αφήνουν.Εγώ είχα μπει σε block 52+,mirage 2000-5,apache,chinook, aegean hawk και A-7.Με λίγα λόγια σε όλα.
Απάντηση