αυτό το internet όλο σε έξοδα μάς βάζει

Πιλοτήρια για Οικιακή Χρήση<br>
Batteries Not Included !

Συντονιστής: Διαχείριση

heli-division
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009, 00:04
Τοποθεσία: Eρμούπολη Σύρος

Δημοσίευση από heli-division »

λέει ότι θέλει 400 usd για να το στήλη όπως είπα και πιο πάνω είναι 3 κουτιά ζητούσε 140 για το κουτί οποτε 420 usd και σου είπε 400 ότι θέλει!! αν υποθέτω ότι αν paris μονο το hud που κοστίζει αν θυμάμαι 150 usd και 140 μεταφορικά πας 390 usd
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

heli-division....
Πιστέψεις οτι αξίζει τον κόπο και τα χρήματα?
Εγώ του ζήτησα να μου στείλει τιμή για μόνο το μπροστινό τμήμα.. όχι τα πλαινά.
Επίσης στο forum τους διάβασα οτι ετοιμάζουν ένα HUD που θα δουλεύει!... Οπότε το υπάρχον που έχουν δεν θα χρειάζεται να το αγοράσεις... Κάτι σαν νέα έκδοση...

Το έχεις ψάξει heli-division? Ποια είναι η γνώμη σου?

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
heli-division
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009, 00:04
Τοποθεσία: Eρμούπολη Σύρος

Δημοσίευση από heli-division »

κοίταξε αν κάνουν το δεύτερο να δουλεύει δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσεις τώρα, απλά περιμένεις να βγει το άλλο,αλλα ποτε θα βγει στην παραγωγή αν ξέρεις ημερομηνία καλύτερα να περιμένεις αλλα και ποσο θα κοστίσει ένα τέτοιο hud?για να το φτιάξεις μονος σου είναι δύσκολο και θέλει εργαλεία υπομονή και ώρες δουλειάς. παράδειγμα εγώ ξεκίνησα το κάθισμα του πιλότου σε 1 ώρα μέσα είχα κάνει μπουρδέλο όλο το γαραζ μαζί και εμενα από τα ροκανίδια.εγώ πάντως σκέφτομαι την αγορά του cockpit έτοιμο και καλύτερα κομμάτι κομμάτι για λόγους δασμό από το τελωνείο! ένα κομμάτι ανά μηνα και δεν θα σου φάνη το ποσο υπερβολικό :lol:
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

heli-division έγραψε:κοίταξε αν κάνουν το δεύτερο να δουλεύει δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσεις τώρα, απλά περιμένεις να βγει το άλλο,αλλα ποτε θα βγει στην παραγωγή αν ξέρεις ημερομηνία καλύτερα να περιμένεις αλλα και ποσο θα κοστίσει ένα τέτοιο hud?για να το φτιάξεις μονος σου είναι δύσκολο και θέλει εργαλεία υπομονή και ώρες δουλειάς. παράδειγμα εγώ ξεκίνησα το κάθισμα του πιλότου σε 1 ώρα μέσα είχα κάνει μπουρδέλο όλο το γαραζ μαζί και εμενα από τα ροκανίδια.εγώ πάντως σκέφτομαι την αγορά του cockpit έτοιμο και καλύτερα κομμάτι κομμάτι για λόγους δασμό από το τελωνείο! ένα κομμάτι ανά μηνα και δεν θα σου φάνη το ποσο υπερβολικό :lol:
Και εγώ κάπως έτσι το έχω σκεφτεί αλλά δεν θέλω το κάθισμα την παρούσα φάση ούτε την αριστερή και δεξιά κονσόλα.
Με το τελωνείο γνωρίζει στο περίπου την διαδικασία τους? Πάνε με το βάρος την χρέωση πως? Και πόσο εικονικά υπολογίζεις οτι μπορεί να είναι? :(


Έβαλα παραγγελία για το πρώτο κομμάτι... Και ο Θεός βοηθός με το τελωνείο... Να πάρουμε μια μυρουδιά :P :P :P

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
heli-division
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009, 00:04
Τοποθεσία: Eρμούπολη Σύρος

Δημοσίευση από heli-division »

πάνε ανάλογος τα χρήματα που βλέπουν στην απόδειξη αλλα είναι και με τις ώρες τους μια παραγγελια που είχα για ελικόπτερο από κίνα 1500 usd μου έβαλαν τελωνείο 50 euro αλλα η από δείξει δεν έγραφε 1500 usd έγραφε ότι το δέμα κόστιζε 350usd στο δικό σου δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα καλορίζικο και μόλις έρθει βάλε φωτό
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

heli-division έγραψε:πάνε ανάλογος τα χρήματα που βλέπουν στην απόδειξη αλλα είναι και με τις ώρες τους μια παραγγελια που είχα για ελικόπτερο από κίνα 1500 usd μου έβαλαν τελωνείο 50 euro αλλα η από δείξει δεν έγραφε 1500 usd έγραφε ότι το δέμα κόστιζε 350usd στο δικό σου δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα καλορίζικο και μόλις έρθει βάλε φωτό
ΟΚ!!! Αν είναι μόνο για 50 με 100 ευρό καλά είναι... Μην ζητήσουν περισσότερα! :P :P

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! ναι θα αναρτήσω φωτογραφίες!

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

Hey again, It is almost the same cost for the center cockpit compared
to the full cockpit. At then end it is cheaper to have the full
cockpit. The shipping will be 100$ less without the side consoles , but
you pay more for each item when you buy them separate.

Also, do you want the Aces II?


From you last email - 1.you want the front lower tub 2. Main Instrument
panels/cp/glare shields 3. HUD box

Do you want the real HUD glass?

The 3 items above should only be 1 box. which shipping is $215

http://www.scsimulations.com/store/prod ... )-Box.html

Look at the pic, this is what you want - right? The cost of the
products is $500 plus $215 Shipping- and plus$ 250 if you wan the Real
HUD glass, otherwise the HUD box comes with a 1/8th acrylic glass.



in comparison for the full cockpit and seat- $899 plus $400 shipping this
is the full cockpit- $1300 USD

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
heli-division
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009, 00:04
Τοποθεσία: Eρμούπολη Σύρος

Δημοσίευση από heli-division »

κατάλαβες τι θέλει να πει ο ποιητής?
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

Αν κατάλαβα καλά θέλει να πει ότι τα κομμάτια

1. Front lower tub
2. Main Instrument panels/cp/glare shields
3. HUD box
TOTAL 500$

και αν πάρεις και το HUD Που δουλεύει και βγάζει τις ενδείξεις επάνω άλλα 250$... ;)

Συν τα μεταφορικά που είναι 215$ μόνο γιατι είναι μια κούτα!

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

MicaGR έγραψε: και αν πάρεις και το HUD Που δουλεύει και βγάζει τις ενδείξεις επάνω άλλα 250$... ;)
Δεν εννοεί όλο το μηχανισμό (tube, mirror, lens) αλλά μόνο το τζάμι του HUD το οποίο δεν είναι ένα απλό τζάμι αλλά ειδικό για να μην έχει διπλό είδωλο στην απεικόνιση. Αν θες όλο το σύστημα, πρέπει να βάλεις μια CRT tube μικρού μεγέθους, ένα καθρέφτη FS και ένα φακό. Δες και στο viperpits, αυτό δουλεύουν αυτή τη στιγμή.
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

Sugarmate έγραψε:
MicaGR έγραψε: και αν πάρεις και το HUD Που δουλεύει και βγάζει τις ενδείξεις επάνω άλλα 250$... ;)
Δεν εννοεί όλο το μηχανισμό (tube, mirror, lens) αλλά μόνο το τζάμι του HUD το οποίο δεν είναι ένα απλό τζάμι αλλά ειδικό για να μην έχει διπλό είδωλο στην απεικόνιση. Αν θες όλο το σύστημα, πρέπει να βάλεις μια CRT tube μικρού μεγέθους, ένα καθρέφτη FS και ένα φακό. Δες και στο viperpits, αυτό δουλεύουν αυτή τη στιγμή.
Εμένα σε mail Που του έστειλα μου απάντησε λέγοντας οτι πρέπει να αγοράσω το HUD BOX και αυτό το ιδικό τζάμι όπως λές...

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
heli-division
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009, 00:04
Τοποθεσία: Eρμούπολη Σύρος

Δημοσίευση από heli-division »

και εκτός αυτό λέει ότι δε σε συμφέρει να το παίρνεις κομμάτια κομμάτια άλλα όλο μαζί
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

MicaGR έγραψε:
Sugarmate έγραψε:
MicaGR έγραψε: και αν πάρεις και το HUD Που δουλεύει και βγάζει τις ενδείξεις επάνω άλλα 250$... ;)
Δεν εννοεί όλο το μηχανισμό (tube, mirror, lens) αλλά μόνο το τζάμι του HUD το οποίο δεν είναι ένα απλό τζάμι αλλά ειδικό για να μην έχει διπλό είδωλο στην απεικόνιση. Αν θες όλο το σύστημα, πρέπει να βάλεις μια CRT tube μικρού μεγέθους, ένα καθρέφτη FS και ένα φακό. Δες και στο viperpits, αυτό δουλεύουν αυτή τη στιγμή.
Εμένα σε mail Που του έστειλα μου απάντησε λέγοντας οτι πρέπει να αγοράσω το HUD BOX και αυτό το ιδικό τζάμι όπως λές...
Να συμπληρώσω αυτό που μόλις μου ήρθε...
The Hud box is the same either way (like you see in the pics), but I
offer the upgraded glass to make the HUD work. You will need a 7 inch
LCD that can be installed in the HUD box. I recommend the Samsung U70
USB. The cost of each part is more when bought separately, because I
end up using more material.

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
Lorimer
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: 25 Αύγ 2008, 15:09

Δημοσίευση από Lorimer »

Ενδιαφέρουσα καινούργια ιδέα χαμηλού κόστους, δείτε τα τελευταία ποστς...

http://www.scsimulations.com/forums/ind ... ,94.0.html
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Lorimer έγραψε:Ενδιαφέρουσα καινούργια ιδέα χαμηλού κόστους, δείτε τα τελευταία ποστς...

http://www.scsimulations.com/forums/ind ... ,94.0.html
Λίγο χλωμό, γιατί πρέπει να έχουμε λογαριασμό :idea:
e-HAF Admin
Απάντηση